Pea pesemisest…

Pea pesemisest…

Eelmine kord kui sai räägitud miks peaks (juuksuris) pead pesema, lubasin, et kirjutan pea pesemisest eraldi jutukese. Seega pea pesemisest – kuidas õigesti pead pesta.

Teema on oluline, kuna tihti kohtan peapesutoolis inimesi, kes sõna otseses mõttes üllatuvad kui neil pead pesen ning selgitan, mis, miks ja kuidas on oluline. Õnneks pole asju mida meeles pidada ja järgida väga palju, seega ütlen kohe, et õige pea pesemine on tegelikult väga lihtne!

Kasuta kvaliteetset salongišampooni ja -palsamit

Mehed teavad mis vahe on profitööristal ja amatööri tööriistal. Esimene on kvaliteetse sisuga (metallist ajamiga), loodud kestma, disainitud ergonoomiline, maksimaalse kasutusmugavusega, kaalult kergem. Teine „ajab asja ära“ ja see on ka kõik. Laias laastus eristuvad nn poetooted ja salongitooted sama moodi. Kui hindate kvaliteeti ja nb! ka madalamat kulumäära, siis tuleks oma valikud kindlasti salongitoodete hulgast teha. Just, ka kulumäära, sest vaatamata 1ml kallimale salongitoote hinnale, kulub salongitoodet oluliselt vähem. Kokkuvõttes tuleb kvaliteettootega 1 korra pea pesemise hing isegi soodsam kui „tavalist“ poetoodet kasutades. Olgem ausad, kuna nn poetoode on odavam, siis kasutame seda ka täpsemalt mõtlemata, ehk „kamalu ja kulbiga“. Kui aga soovid juustele parimat, kasuta kvaliteetseid profitooteid! Valiku neist, sh mitmete probleemidega võitlemiseks, leiad salongist kohapealt.

Pestakse peanahka

Pea pesemiseks tuleb esmalt juuksed niisutada. Kodus duši all lase veel juustele voolata, masseeri need kergelt läbi. Võta peopessa väike kogus šampooni, võid lisada natuke vett ning kanna see juustesse. Kergete liigutustega püüa šampoon juustes nn vahtu lüüa. Olgu öeldud, et esimesel korral väga palju vahtu ei teki, st vajalik on teistkordne pesu. See on väga ok! Masseeri oma peanahka ning kergelt ka juukseid. Loputa ning korda kogu tegevust teist korda alates šampooni võtmisest. Nüüd koged, et juuksed vahutavad korralikult ning peanahk ja juuksed on puhtaks saanud. Järgmisena loputa vaht korralikult välja. Mida pikemad ja paksemad juuksed, seda hoolikamalt on vaja loputada. Juustesse ei tohi šampooni jääda. See võib soodustada kõõma teket või kuivanuna ise juustest välja pudenema hakata. Ebameeldiv! Näen praktikas eriti lapsi, kellel on pikemad ja paksemad juuksed kuid ilmselgelt pole juukseid pika aja jooksul korralikult loputatud, nii et juustesse ja peanahale on „soovimatuid asjakesi“ tekkima hakanud. Veelkord – juuksed ja peanahk tuleb korralikult puhtaks loputada! Kuivata puhta käterätikuga, kergelt tupsutades ja hõõrudes, mitte intensiivselt nühkides. Viimane võib juuksekarvade pealiskihti kahjustada. Kahjustunud juuste pealispind avaldub tihti nn kahuste juustena.

Palsam pannakse juustesse

Täpsemalt öeldes, pannakse palsam käterätikuivadesse juustesse. Võta väike kogus palsamit ning masseeri see kergelt juustesse. Lase mõjuda paar minutit. Loputa hoolikalt! Ka palsam, nagu eelpool räägitud šampoongi on vaja hoolikalt välja loputada! Juustesse jäetav palsam kantakse samuti käterätikuivadesse juustesse, ent välja ei loputata. Kumba palsamit eelistada kas välja loputatavat või juustesse jäetavat – on Sinu valik, kumb rohkem sobib ja paremini mõjub.

Millal peaks palsamit kasutama? Siis kui juuksed märku annavad! Palsami üks ülesanne on juuste pealiskihi – kutiiluli soomuste sulgemine muutes sellega juukse pealmise pinna siledaks, käsitsetavaks ja kammitavaks. Seega kui kammitavusega on probleeme ning juuksed tunduvad pärast pesu „puised“ oleks vaja palsamit kasutada. Reeglina vajavad palsamit juuksed alates keskmisest pikkusest ning ka töödeldud (blondeeritud, värvitud) juuksed. Olgu öeldud, et palsam aitab ka värvitud ja blondeeritud juustes algupärast tooni hoida. Seega kui juba värvid juukseid, siis ka hoolitse õigete vahenditega oma juuste eest, et püsiks kirgas värv ja elujõud Sinu juustes. Oi kui palju näen praktikas seda, et juuksed on küll värvitud kuid nende eest ei ole ilmselgelt hoolitsetud:(

Kokkuvõtteks: pea pesemine – see on imelihtne

  • kasuta kvaliteetseid salongitooteid (kulub vähem, pesu kord on tihti odavam, tulemus on kvaliteetne);
  • vali õiged tooted, sõltuvalt Sinu juuste vajadusest (kuivadele, värvitud, õhukestele jm);
  • pestakse peanahka, palsam pannakse juustese (2x šampooni, masseeri peanahka, kergelt ka juukseid; palsam kanna rätikukuivadesse juustesse);
  • loputa hoolikalt!!! (šampooni või palsamijäägid juustes võivad kõõma teket põhjustada või kuivanuna ise juustest pudenema hakata);

Näeme varsti jälle!

Käärdid ja pardel – juuksur Sinule