Miks juuksuris käiakse?

Miks juuksuris käiakse?

Üks väga põnev ja põhjatu teema on juuksuris käimise põhjused. Küsimused nagu miks üldse juuksuris käia? Miks käiakse? Kes mille (kelle) pärast juuksuris käib? Mis on nn viimane tilk karikas, e. nn lõplik motivaator, mis juuksuriaega kinni panema sunnib ning sammud sinnapoole sättima paneb? Olgu kohe öeldud, et nii nagu elus üldse, ei ole ka siin selgeid üksikuid põhjuseid vaid on kombinatsioonid ja rõhuasetused erinevatest teguritest. Just see ongi põnev.

Järgnev jutt on segu minu olulisemast tähelepanekutest koos soovitustega, millele tähelepanu pöörata.

Elementaarne korrektne välimus ning hügieen

Loodus on tahtnud, et inimestel on üldiselt juuksed peas. Enamus meist mõtleb, analüüsib, hindab ning tegutseb. Me oskame hinnata mis on hea, mis halb, mis ilus mis kole. Ilmselgelt on korras ja hooldatud juuksed korrektse välimuse osa. Täpselt samamoodi loovad meie „välist kesta“ riietus, jalatsid, meik, ehted ning muud keha kaunistused. See, et juuksed peas ja riided seljas ei tee meist veel korrektse välimusega inimest. Kõik loetelus nimetatu vajab ka regulaarset hoolt, pesemist ja puhastamist. Enamus on ilmselt nõus, et värskelt lõigatud ent rasvaseid, kontrastse väljakasvu või ka takuseid juukseid on väga keeruline korrektse välimuse hulka arvata. Seetõttu on ülioluline ka juuksuris käigu järgselt oma juukseid regulaarselt pesta ja hooldada. See kui põhjalikult keegi oma välise eest hoolt kannab, avaldab mõju ka meie hügieenile ja tervisele üldse.

Austus teiste vastu ning iseenda enesetunne ja vaimne tervis

Ülla-ülla, aga see kuidas me välja näeme mõjutab (alateadlikult) ka meid endid ja ka seda kuidas teised meid tajuvad. Oponendid väidavad, et tegelikult on inimese sisemine ilu see, mis tegelikult loeb ja tähtis on. Kindlasti on see tähtis. Siiski, vaidlen natuke vastu – miskipärast valime kaupluses õunu esimese asjana nende välimuse järgi. Krimpsus ja kuivanud õunad meid miskipärast ei tõmba? Eeldame alateadlikult, et kui valitavad ubinad on kena sileda välimusega, siis küllap on ka nende maitse hea. Täpselt samamoodi on ka inimestega – valime partnerit välise ja alles siis sisemise ilu järgi. Naeratame ju kenale inimesele parema meelega kui nt. takkus juustega sasipeale? Oi, ja naeratus loeb! Tunneme end paremini ja see aitab heale enesetundele kaasa! Hea on!

Lõõgastuse protseduur

Mis seal salata, kui juuksur pead peseb või juustes „sasib“ on ikka mõnus kaa! Minu praktikas tuleb väga sageli ette kui klient peapesutoolist tõustes ütleb nt. „oh, juba läbi!“ või „sinu juures käi nagu spaas“. Alles hiljuti ütles üks klient „…mul jooksevad sipelgad mööda jalga alla…“. Kui mitte see, siis mis veel saab olla parim kompliment juuksurile ning pai iseendale! Juuksuritoolis veedetud aeg on omamoodi rituaal – ei saa ära joosta, saab oma mõtteid mõelda ning kiirel päeval väikese puhkuse ja meelevärskenduse uuteks tegevusteks. Pesu või massaaži saad broneerida avalehe kaudu klikates broneeri nupukesele. Värskemana lahkuda on ikka hea tunne juu:).

Kindlasti on põhjuseid, miks juuksuiris käiakse veel rohkem. Igal ühel omad. Kirja said vaid minu arvates kõige olulisemad ning need mis tundusid jagamist väärt. Loodetavasti natuke mõtteainet!

Näeme varsti jälle!

Käärdid ja pardel – juuksur Sinule