Mis või kes teeb ilusa(ma) inimese… Osa 1/2

Mis või kes teeb ilusa(ma) inimese… (Osa 1/2)

Tuli selline soov, et paneks ilu teemal üldisemalt paar mõtet kirja. Jagasin jutu 2 ossa, et korraga liiga pikk ei saaks. Käesolevas esimeses osas räägin välisest ilust. Teises osas tuleb juttu sisemisest ilust ning ilusast inimesest kui tervikust.

Et mis või kes siis teeb ilusa inimese või siis inimese ilusa(ma)ks….

Õige vastus on, et inimene ISE! Eks elu jooksul olen midagi näinud ja kogenud (loodetavasti ka õppinud) ning viimase aja töö juuksurina (ilu alal) on kindlasti ilualaseid vaateid ja arusaamu kujundanud. Inimese ilu all ei mõtle ma kindlasti üli hoolitsetud (lakutud) välimust (sellega pole siin mitte midagi pistmist) vaid kahtlematult on see mõiste oluliselt sügavam ja ka laiem.

Ilu on meeldivus (ilusa inimese seltskond on nauditav, sest ta rikastab teda ümbritsevaid inimesi), erudeeritus (silmaring, eluküpsus, haritus, sest kõrvaltvaatajana on temalt palju õppida), hoiak ellu (meelsus, pessimist optimist) ning mis seal salata ka välimus. Minu arvates kõige ilusam inimene on see, kelles kõik komponendid, nii seesmised kui ka välised on tasakaalus, tekkinud on nn tervik. Järgnevalt jagangi oma mõtteid pisut täpsemalt.

Väline ilu

Kusagilt on meelde jäänud, et olgu õun kui maitsev tahes, ikka teed esimese valiku mitte maitse (sisu) vaid välimuse järgi. Nii on, kui mõelda mille järgi kaupluses kaupu valime või ka mille põhjal esmamulje tekib. Ilmselt on see paratamatu, et just välimus paistab esimesena silma ning et just välimus loob esmamuljest suure osa. Aga mis on see inimese juures esimesena väljapaistev nn väline ilu?

Samm 1

Ilmselt on väline ilu kõik see mis inimesele peale vaadates näha on, ilma et ta midagi öelnud või teinud oleks. Näiteks riietus, jalatsid, füüsiline vorm, juuksed, meik, puhtus, hügieen, lõhn – kõigi nende komponentide maitsekus või seisund. Olen kindel, et irvhambad ütlevad nüüd kohe, et noo jaa, nüüd hakkab jutt mingitest firmariietest ja hirmkallites näohooldustes käimisest, jms…. Vastupidi! Et olla väliselt ilus, on tõepoolest vaid pisut vaja. Hommikune dušš, puhas ja triigitud särk, puhastatud jalatsid, meeldiv lõhn…. vabandust, ent firmariiete või sada eurot maksva näohooldusega ei ole sellel mingit seost. Korrektne riietus ja puhtus on tõepoolest miinimum, lihtsalt saavutatav ning tubli samm täieliku välise ilu loomisel ongi juba astutud.

Samm 2

Teise sammuna võib mõelda mida, kuidas ja kui palju suhu pista, st mida ja kui palju süüa, kuidas see füüsilisele välimusele mõjub ning et äkki tasub ka minimaalselt liikuda. Kindlasti ei ole eesmärk kapsalehti süüa ja ent seeläbi ilusaks mõelda vaid pigem on võti enesele kõige lubamises kapsalehtedest kuni “keelatud naudinguteni” välja. Jäligida tuleb ju vaid mida täpselt ja kui palju. Uskuge, ühekülgsus hakkab varem või hiljem ajule ja muudab meid kõigepealt seesmiselt rahutuks (koledaks) ning varem või hiljem väljendub ka meie välimuses. Elan selleks, et süüa või söön selleks, et elada – valiku teeb igaüks ise. Siinkohal tuleb meelde inimene kes mu juuksuritoolis suure kirega trennis käimisest rääkis, ent samal ajal imestas ja oli pahane, et ta polnud saanud oma autot otse ukse kõrvale parkida: “Parkimisvõimalust ei ole”!? Tõepoolest, auto peab parkima 60m eemale ja vahemaa toolini jalgsi käima! On see naljakas või kurb…. või kurbnaljakas….

Nii imelik kui see ka pole, siis targad teadlased on välja uurinud, et välise ilu kadumine avaldab mõju ka sisemisele ilule. Näiteks võivad hakata hääbuma sõprussuhted (inimene kapseldub endasse), halvenevad paarisuhted (häbenetakse oma keha) vms. See teema on põhjalikumalt avatud teadusegeenuse artilklis. Minu kogemus näitab, et kui keegi näiteks tuttava, kaaslase või ka teenindaja peal end “välja elama” hakkab, siis imselgelt on tegu mitte seesmiselt ega ka väliselt ilusa (terve) inimesega. Kurb natuke… ent hea (uudis) on see, et lahendus on siinsamas – sigaühes iseendas:)

Samm 3

Kolmandana võiks mõelda nt iluprotseduuridele. Juuksur (korras juuksed) on ehk elementaarne (ehkki, nagu näen, paljude nii naiste(!) kui ka meeste jaoks ehk mitte….). Juuksuris käimisest kirjutasin eraldi jutukese pealkirja all Miks juuksuris käiakse? Muudest iluprotseduuridest, nagu kosmeetik vms, ei hakkaks isegi rääkima, sest see läheb võibolla liialt süvitsi. Jääme nn „tavalisuse piiridesse“ ning käigem regulaarselt juuksuriski. Imepärane, kui palju korras juuksed meie välisele ilule juurde annavad! Mul pole kordagi olnud klienti, kes pärast toolist tõusmist öelnuks, et oi kui kole ma nüüd olen. Enne oli palju ilusam! Järeldused teeb igaüks ise ning käitub ka vastavalt:)

Kokkuvõtteks

Elementaarse välise ilu loomine ei ole ei kapsalehtede söömise, iga päev maratoni jooksmise ega ka miljonite kulutamisega seotud! Olen näinud ja kogenud, et piisab minimaalsest tähelepanust iseenda vastu ning paarist selles suunas tehtud sammust. Näiteks korras hügieen, puhtad riided, mitmekesine toit ja liikumine ning ka mõned iluprotseduurid, sh regulaarne juuksuri külastamine. Minimaalse pingutusega on suur asi loodud – oled väliselt ilus(am):) Üllatus-üllatus – Sinu kasu sellest on suur! Mõtle end töövestlusele, lapse klassijuhatajaga kohtuma, midagi müüma, enda kaaslase kõrvale… tore ju kui Sind austatakse, sest pead lugu ise endast – hoolitsed enda eest!

Näeme varsti jälle!

Käärdid ja pardel – juuksur Sinule