…aga kas peab pead pesema…

…aga kas peab pead pesema…

“… aga kas PEAB pead pesema…?“ küsivad kliendid tihti minult vastu kui olen pesemist soovitanud. Otsene vastus sellele küsimusele oleks ju, et ei, ei pea pesema. Samas kui süübida, miks pea pesemine enne juukselõikust oleks vajalik, saaksime kindlasti teise vastuse – „jah, see oleks väga soovitatav!“ Miks siis?

Juuste loomupärane asend

Kvaliteetse juukselõikuse jaoks on ülioluline juuste loomupärane asend. Just loomupärane asend võimaldab täpselt jälgida kust ja kui palju oleks vaja ära lõigata, et rõhutada soovitavat ning peita soovimatut. Soovime ju kena ja ühtlast vormi. Juhul kui juuksed on aga „otse padjalt“, „mütsi alt“, staatilist elektrit täis, „kõrvaklappide jälgedega“, laki, geeli või vahaga, on ühtlust ülikeeruline saavutada.

Ebaloomupärases asendis või viimistlusvahenditega juuste lõikuse tulemus ole sama värskelt pestud ja loomupärases asendis olevate juustega. Eriti kehtib see lühemate (meeste)lõikuste puhul (masinatöö, kääri-kammitöö, kui juuksed libisevad läbi masina või kammi), vähem ehk pikemate lõikuste puhul kui juuksesalk võetakse lõikamiseks sõrmede vahele.

Mida siis teha, kui klient ei soovi pesu, ent „padi või geel on peas“?

Sellistel juhtudel aitab juuste niisutamine ja kammimine ning seda ka teen. Kahjuks on see vaid abi aga mitte 100%line tagatis oodatava täiusliku tulemuse saavutamisel. Niisutamine ja kammimine aitab rohkem ka nt kahu parandamisel ent ei aita geeli sisaldavate juustega kuna vajalik loomupära ja voolavus jääb ikka saavutamata.

Peanaha ja juuste puhtus

Tihti arvatakse, et juuksur tahab pead pesta kuna „juuksed on mustad“. Kui järjestada põhjuseid, miks enne juukselõikust peaks pead pesema, siis nr 1 on siiski juuste loomupärane asend ning sellega kaasneb nr 2 – ka peanaha ja juuste üldine puhtus. Näiteks kipsitolmuseid, rasvaseid või higitilkadega juukseid ei ole kuidagigi meeldiv lõigata. Seega ka elementaarne hügieen ja seeläbi ka viisakus teenindaja vastu on olulised. Olgu öeldud, et pea pesemisest kirjutan varsti eraldi jutu.

Pesen pea ise enne juuksurisse tulekut

Nii mõnigi klient tuleb äsja pestud juustega. See on väga meeldiv! Aitäh!

Siiski tuletaks meelde, et eriti külmal ajal peaks haigestumise vältimiseks juuksed korralikult kuivatama, samuti kaotavad eriti niisked juuksed tiheda mütsi all vajaliku kohevuse ja loomupärase asendi. Seega kui ise enne juuksurisse tulekut pesta, siis tuleks ka korralikult kuivatada.

Kokkuvõtteks

Juuste pesu kindlustab nii peanaha puhtuse kui ka juuste loomupärase asendi (nt eemaldab mütsi all “ära vajumise” või “padja jäljed”) ning on lisatagatiseks kvaliteetsele lõikusele. Seega pea pesemine on äärmiselt soovitatav. Kas kodus või juuksuris – vali ise, ent kodus pestes pea meeles paari eelpool tehtud soovitust.

Näeme varsti jälle!

Käärdid ja pardel – juuksur Sinule